Finał kampanii „Najdroższa Krwi Chrystusa – Wybaw Nas!”

Finał kampanii „Najdroższa Krwi Chrystusa – Wybaw Nas!”

Instytut Ks. Piotra Skargi w 2018 roku przeprowadził kampanię, w której zachęcał Polaków do osobistego poświęcenia się Najdroższej Krwi Chrystusa. Na wezwanie Instytutu odpowiedziało niemal 90 000 Polaków. Nazwisko każdego uczestnika akcji zostało zapisane na pamiątkowym zwoju i ofiarowane w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

 

Strona PiotrSkarga.pl informuje, że w tę szczególną akcję Instytut zaangażował Przyjaciół i Dobrodziejów w czasie Wielkiego Postu, kiedy to wiele polskich domów dzięki broszurom przybliżającym kult Krwi Zbawiciela włączyło się w Jego propagowanie. Finał kampanii zaplanowano w lipcu – miesiącu poświęconym Boskiej Krwi. Czerpiąc z bogactwa duchowości Kościoła, postanowiono skierować uwagę Przyjaciół również na Nabożeństwo do Pięciu Ran Chrystusa. Dlatego nazwiska wszystkich 88 536 uczestników kampanii, którzy osobiście poświęcili się Najdroższej Krwi Chrystusa i odesłali potwierdzenie tego aktu, zapisano na pięciu zwojach symbolizujących odpowiednio: Ranę Najświętszego Serca oraz Rany Dłoni i Stóp Zbawiciela.

 

Zwoje umieszczono w pięknie zdobionej skrzyni wykonanej z drzewa oliwnego, takiego samego, jakie rośnie w Ziemi Świętej, w Ogrójcu, sprowadzonego do Polski na specjalne zamówienie. Zadbano o wszystkie detale, by jak najpełniej wpisać się w symbolikę najświętszego miejsca na ziemi – Jerozolimy. Sercem tego miasta jest Bazylika Grobu Bożego – tam zaplanowano finał tej kampanii Instytutu Skargi. W tejże bazylice, w Kaplicy Krzyżowców 26 lipca o godzinie 12:00 została odprawiona Msza Święta za wszystkich uczestników akcji. Po Mszy św. opiekujący się tym miejscem ojciec franciszkanin odmówił Akt osobistego poświęcenia się Najdroższej Krwi Chrystusa w imieniu wiernych zapisanych na zwojach. – To osoby wielkiej wiary, które zechciały odmówić ten Akt wierząc, że dzięki niemu wydarzy się wielkie duchowe dobro –  powiedział i pobłogosławił wszystkim obecnym.

 

Na tym jednak nie koniec. Jak napisano na portalu PCh24.pl, pięć zwojów zostało zaniesionych do Grobu Pańskiego. Tam, położywszy je na miejscu, gdzie spoczywało Ciało Pana Jezusa, powierzono to wielkie dzieło Bogu, a delegacja Instytutu wzięła udział we wspólnej modlitwie. Zwoje z nazwiskami niemal 90 000 czcicieli Boskiej Krwi trafią ostatecznie do archiwum bazyliki, a skrzynia będzie służyć do przechowywania naczyń liturgicznych katolickiej kaplicy Bazyliki Grobu Bożego.

Byips