Czy minister stanie w obronie małżeństwa?

Petycja w sprawie ochrony małżeństwa 26 lis

Czy minister stanie w obronie małżeństwa?

Trwa zbiórka podpisów pod petycją do ministra Zbigniewa Ziobry z apelem o podjęcie prac nad projektem ustawy, która realnie zabezpieczy tradycyjne małżeństwo. W akcję włączył się Instytut Ks. Piotra Skargi.

Inicjatywa to odpowiedź na wydarzenie z czerwca 2018 roku, gdy Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł, że Rumunia musi uznać związek dwóch mężczyzn za małżeństwo. Środowiska homoseksualne oznajmiły, że wyrok ten daje otwartą furtkę do legalizacji takich „małżeństw” również w Polsce.

Nie chcąc do tego dopuścić, Instytut Ks. Piotra Skargi dołączył do zbiórki podpisów zorganizowanej przez Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Organizatorzy petycji oczekują od Zbigniewa Ziobry wprowadzenie zmian, które uniemożliwią polskim sądom legalizację „homomałżeństw”, nawet tych zawartych za granicą, zabronią urzędom stanu cywilnego wydawania zaświadczeń, które pozwoliłyby na legalizację takiego związku poza naszym krajem czy usunięcia luk prawnych, wykorzystywanych przez środowiska homoseksualne do realizacji swoich ideologicznych celów.

 

Byips