Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi powraca z popularną inicjatywą dla katolików

Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi powraca z popularną inicjatywą dla katolików

Imponujące wrażenie na turystach, pielgrzymach i zakonnikach zrobiła w lipcu 2018 roku dostawa wielkiej oliwnej skrzyni oraz pięciu ozdobnych zwojów do Jerozolimy. Tamże w Bazylice Grobu Pańskiego przedstawiciele SKCh im. Ks. Piotra Skargi złożyli nazwiska 89 tysięcy uczestników akcji „Najdroższa Krwi Chrystusa wybas nas!”. W związku z ogromnym zainteresowaniem, w tym roku akcja powróciła.

Propagowanie Najświętszej Krwi Chrystusa do niedawna pozostawało domeną zgromadzenia Chrystusowców, którzy swoje działania apostolskie prowadzili raczej bez rozmachu. W 2018 roku zmienili to działacze Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi, pozyskując blisko 90 tysięcy osób, które odmówiły Akt zawierzenia Krwi Chrystusowej.

Akt ów można odmawiać w dowolnej porze roku, natomiast samo oddawanie czci Krwi Chrystusa wedle przyjętych przez Kościół Katolicki wytycznych ma miejsce w miesiącu lipcu. Tak też jest skonstruowana kampania świeckich katolików z Krakowa, by do początku czerwca zebrać jak najwięcej osób, które chcą nie tylko zawierzyć swoją duszę Krwi Chrystusa, ale także uzyskać dodatkowe duchowe przywileje.

Z myślą o tych wszystkich wiernych uruchomiono stronę KrewChrystusa.pl, na której można zamówić powitalny pakiet, złożony z broszury poświęconej Najświętszej Krwi Chrystusa, karty potwierdzającej odmówienie Aktu i koperty zwrotnej. Wszystkie odesłane potwierdzenia trafią na kolejny zdobiony zwój, który w lipcu trafi do Jerozolimy. Tam też za wszystkich uczestników akcji zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta.

Byips