Twoje światło w Fatimie – ks. Piotr Skarga

Twoje światło w Fatimie – ks. Piotr Skarga

Ruszyła nowa strona: Twoje światło w Fatimie

Wystartowała internetowa witryna Twoje światło w Fatimie. Strona powstała jako miejsce wsparcia i zachęty do codziennej modlitwy. Twoje światło w Fatimie umożliwia każdemu internaucie zapalenie wirtualnej świecy w intencji własnej bądź przyjaciela. To pierwsze w polskim Internecie miejsce, w którym każdy potrzebujący może zapalić świecę i uczestniczyć we wspólnej modlitwie.

We wszystkich intencjach złożonych za pośrednictwem witryny będą się modlić także siostry zakonne: Benedyktynki z Jarosławia oraz Mniszki Kamedułki ze Złoczewa. Na stronie można zapalić jedną z trzech świec, świecę siedmiodniową, świecę trzydziestodniową lub świecę wieczystą. Zapalając wirtualną świecę miesięczną i wieczystą, internauta otrzymuje przesyłkę w postaci prawdziwej świecy. Razem z nią dostaje także specjalną kartkę, na której może napisać swoje dodatkowe intencje. Następnie odsyła świecę wraz z intencjami do Fundacji im. Ks. Piotra Skargi. Wszystkie indywidualne świece zostaną stopione. Powstałe duże świece wotywne trafią do Fatimy, gdzie zapali je Apostolat Fatimy . Intencje zostaną przekazane do Sanktuarium Fatimskiego.

 

 

Trzecia wojna i kataklizmy

Siostra Łucja, jako jedyna z trójki pastuszków miała dane długie życie na ziemi. Stało się tak, ponieważ Maryja uczyniła ja swoja powierniczką i jeszcze wiele razy odwiedzał w ciągu jej ziemskiego życia. W czasie gdy siostra Łucja przebywała w klasztorze swoje wizje przekazywała za pośrednictwem ojca Augustyna Feuntesa. Cześć ludzi twierdzi ze jest to nadal III przepowiednia fatimska, tylko ze o wiele bardziej rozbudowana. Inni natomiast twierdzą, że Maryja przekazała nam poprzez siostrę Łucję wiadomości na temat trzeciej wojny światowej, które możemy określić jako czwarta tajemnica fatimska. Wojna ta miała by się zakończyć poprzez szereg kataklizmów przyrodniczych, które Bóg ześle w akcie miłosierdzia. Oczywiście niektórzy spekulanci twierdzą, że tajemnica fatimska 2012 spełni się właśnie w tym roku. Jednakże kościół katolicki nie potwierdza tej interpretacji mówiąc, że przepowiedni nie należy traktować w sposób dosłowny, a przyszłość nie jest przesadzona, ponieważ ludzie posiadają wolną wolę i zawsze mogą zmienić swoje życie a tym samym losy świata.

 

 

Trzecia tajemnica

Kiedy w 1917 roku Maryja ukazał się trójce dzieci przekazała im, że wiek w którym żyją będzie wielkim sprawdzianem dla ludzkiej pobożności oraz tego ja silna jest jej wiara. Dlatego tez nakazała by codziennie odmawiały różaniec oraz odprawiano nabożeństwo ku czci Jej Niepokalanego Serca. Mimo iż kościół uznał objawienia maryjne z Fatimy za prawdziwe, to pełną ich treść siostra Łucja przekazała papieżowi dopiero na początku lat czterdziestych. Mimo tego trzecia przepowiednia fatimska została ujawniona dopiero w roku 2000. Stało się tak, ponieważ w jej treści znajduje się fragment, który mówi, ze „biskup w białej sutannie, czyli papież zostanie zabity z broni palnej. III przepowiednia fatimska mówi zatem o zamachu na życie Jana Pawła II, który został dokonany w roku 1981. Tajemnica ta mówi tez o wielkiej katastrofie, która rujnuje świat i powoduje wielkie ofiary wśród duchownych i ludzi wierzących. Jednakże ta tajemnica daje również nadzieje, ponieważ na koniec wizji dzieci zobaczyły wielki powrót ludzkości do Boga.

Byips