Zebrali ponad 145 tys. podpisów. Stowarzyszenie Piotra Skargi stało za akcją w obronie małżeństwa i rodziny

stowarzyszenie piotra skargi organizowało akcję polonia semper fidelis 26 lut

Zebrali ponad 145 tys. podpisów. Stowarzyszenie Piotra Skargi stało za akcją w obronie małżeństwa i rodziny

Na początku 2019 roku ponad 145 tysięcy Polaków włączyło się do akcji Polonia Semper Fidelis, w której wierni zwrócili się do przewodniczącego polskiego Episkopatu abp. Stanisława Gądeckiego z prośbą o potwierdzenie nauczania Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa. Organizatorami kampanii były Stowarzyszenie Piotra Skargi oraz Instytut Piotra Skargi.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi zwrócili uwagę, że coraz częściej dochodzi do niepokojących interpretacji adhortacji apostolskiej Amoris laetitia. Biskupi z Niemiec uznali nawet, że osoby rozwiedzione, żyjące w nowych związkach niesakramentalnych, mogą przystępować do Komunii Świętej.

Podpisani pod petycją zgodnie uznali, że rozpowszechnianie tego typu opinii przyczynia się do ogromnego zamętu w duszach wiernych, którzy starają się wytrwać w wierności nauce Pana Jezusa o małżeństwie.

Stowarzyszenie Piotra Skargi organizuje – znane osoby dołączają

Wśród osób, które podpisały petycję znaleźli się między innymi: reżyser i publicysta Grzegorz Braun, aktor Radosław Pazura, publicysta Telewizji Republika dr Tomasz Terlikowski, znany kompozytor Michał Lorenc, dziennikarz Jan Pospieszalski czy też liczni naukowcy, w tym historyk prof. dr hab. Andrzej Nowak z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Na stronie akcji (poloniasemperfidelis.pl) zamieszczono listę 62 nazwisk znanych osób, które zdecydowały się podpisać pod petycją. Tam też możemy dowiedzieć się o tym, które media informowały o akcji, a także obejrzeć wywiady z przedstawicielami Stowarzyszenia Piotra Skargi, jak np. program „Warto rozmawiać” z udziałem red. Krystiana Kratiuka z portalu PCh24.pl.

Warto także wspomnieć o finale akcji. Zebrane podpisy przedstawiciele Instytutu i Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi złożyli w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w marcu 2019 roku. Całość plonu z tej kampanii w formie drukowanej została przekazana na ręce szefa ośrodka duszpasterskiego przy KEP ks. dr. Przemysława Drąga.

 

Polecamy przeczytać także: Stowarzyszenie Piotra Skargi – więcej o ich działalności

Byips