Polscy katolicy rozpowszechniają kult św. Rity

Polscy katolicy rozpowszechniają kult św. Rity

Instytut Ks. Piotra Skargi po raz kolejny poinformował swoich korespondentów o możliwości powierzenia wszystkich swoich spraw św. Ricie z Cascii. Każdy uczestnik kampanii otrzymuje bezpłatny e-book Święta Rita. Wspomożycielka w sprawach trudnych i beznadziejnych i możliwość zapisania swoich próśb i podziękowań do świętej Rity. Ponadto za każdego uczestnika akcji we włoskiej Cascii zostanie odprawiona Msza Święta.

Kim jest święta Rita?

Droga do świętości, przez którą musiała przejść święta Rita nie była łatwa. Najpierw nie została przyjęta do zakonu, następnie zamordowano jej męża, a później straciła jeszcze swoich synów. Święta Rita poznała wszystkie problemy, z którymi zmagają się ludzie, dlatego została wybrana patronką rodzin.

Postać świętej Rity bezpośrednio związana jest też z licznymi cudami, które miały miejsce z jej udziałem. Warto zwrócić uwagę między innymi na fakt, że w czasie mroźnej zimy rozkwitła róża, czy drzewo figowe wydało owoce. Po jej śmierci ciało nie uległo rozkładowi i do dziś w idealnym stanie mieści się w sarkofagu w sanktuarium w Cascii.

Zdając sobie sprawę z wielu problemów, które trapią naszych rodaków, Instytut Piotra Skargi postanowił umożliwić swoim korespondentom możliwość zwrócenia się ze swoimi sprawami właśnie do świętej Rity. W ramach kampanii na wszystkich chętnych czeka bezpłatny e-book Święta Rita. Wspomożycielka w sprawach trudnych i beznadziejnych. To elektroniczna wersja znanej katolickiej pisarki Doroty Niedźwieckiej, dlatego tym bardziej warto mieć ją na swoim komputerze lub urządzeniu mobilnym.

Rozwiązuje sprawy trudne i beznadziejne

Ponadto na stronie internetowej www.ebook.swietarita.org oprócz zamówienia e-booka istnieje możliwość zapisania swoich próśb i podziękowań do patronki w sprawach trudnych i beznadziejnych. Nic więc dziwnego, że Polacy od lat tak chętnie korzystają z tej możliwości. Tym bardziej, że wszystkie sprawy naszych bliźnich trafiają bezpośrednio do Sanktuarium Świętej Rity w Cascii, gdzie za wszystkich uczestników kampanii zostanie odprawiona Msza Święta.

Święta Rito, wspomożycielko w sprawach trudnych i beznadziejnych, módl się za nami!

Byips